Oromedica

Najczęściej zadawane pytania

Nie. Jesteśmy Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej i posiadamy poradnie w trybie komercyjnym. Świadczymy usługi medyczne w ramach poradni: ortopedycznej, okulistycznej i rehabilitacyjnej.

Oczywiście. Posiadamy poradnię rehabilitacyjną w ramach usług komercyjnych. Zapisy na zabiegi prowadzi rejestracja.

Nie. Świadczymy usługi wyłącznie komercyjnie, więc nie ma konieczności posiadania skierowania do specjalisty lub fizjoterapeuty.

Oczywiście że tak. Badanie USG narządu ruchu jest wykonywane w trakcie wizyty u ortopedy, lub jeżeli pacjent zażyczy sobie tylko badanie USG, również jest wykonywane. Cennik badań umieszczony jest na naszej stronie.

Tak. Dr. Marek Dróżdż jest zatrudniony w szpitalu SPSK Grucy w Otwocku na Oddziale Zapaleń Kości jako Zastępca Ordynatora. Posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do leczenia zapaleń kości i powikłań zapalnych, także operacyjnie. Wszelkie informacje o lekarzu zamieszczone są w zakładce: Marek Dróżdż Ortopeda

Najczęściej podczas zabiegów ortopedycznych stosuje się znieczulenie podpajęczynówkowe, czyli potocznie zwane „w kręgosłup”. Jest to rodzaj znieczulenia najbezpieczniejszy dla chorego i nie obciąża jego organizmu w takim stopniu jak znieczulenie ogólne.

Oczywiście. Decyzja jednak dotycząca tego leży zawsze po stronie anestezjologa i to z Nim przed zabiegiem należy ustalić wszelkie szczegóły.

Badanie rentgenowskie RTG jest badaniem podstawowym wykonywanym przez ortopedów. Jest to badanie, które pozwala na ocenę kręgosłupa, zwłaszcza kręgów, wzajemnego ułożenia, przemieszczeń, zmian w strukturze kostnej. Nie zastąpi badania wysokospecjalistycznego jakim jest MRI (rezonans), ale doskonale je uzupełni.

Niestety nie. Przychodnia nie ma pracowni rentgenowskiej, dlatego prosimy o dostarczenie swojej dokumentacji, w tym również badań obrazowych (RTG, USG, MRI – rezonans, TK- tomografia), które chory miał wykonywane wcześniej. Jeżeli takich nie posiada, doktor podczas wizyty powie jakie najlepiej wykonać i gdzie.

Tak. Pani dr. Małgorzata Czaja – Dróżdż pracuje na Oddziale Okulistyki Dziecięcej szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu i na co dzień zajmuje się leczeniem okulistycznym dzieci. Poza tym prowadzi również pacjentów dorosłych. Wszelkie informacje o lekarzu zamieszczone są w zakładce Małgorzata Czaja Dróżdż Okulista

Decyzję o podaniu kropli podejmuje Pani doktor. Dzieci badane są zawsze z kroplami, natomiast u dorosłych badanie dna oka jest wykonywane po kroplach. Działanie leku ustępuje najczęściej po ok 4 godzinach, ale czasami krócej. Każda osoba ma inny czas reakcji.

Na pierwszej wizycie przeprowadzamy wywiad oraz zostają Państwo zbadani. Terapeuta przedstawia program rehabilitacji oraz prowadzi terapię / ćwiczenia / fizykoterapię. Na każdej wizycie oceniane są efekty terapii.

Należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną, strój na zmianę (krótkie spodenki, koszulka na przebranie). W przychodni znajduje się przebieralnia.

Koszty wizyty jest zależny od zastosowanego leczenia. Pełny cennik znajduje się na naszej stronie w zakładce Cennik.

Niestety na takie pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy chory jest traktowany inaczej i schorzenie z jakim się zgłasza wymaga indywidualnego podejścia fizjoterapeuty. Podczas terapii fizjoterapeuta we współpracy z chorym podejmują decyzję, czy zakończyć dalsze leczenie.

Nie. Prawidłowo przeprowadzone zabiegi fizykoterapeutyczne przez wykwalifikowanego specjalistę/tkę nie powinny sprawiać choremu cierpienia.